Branżowe artykuły reklamowe - edukacja i marketing

Oprawy i systemy liniowe – jakie oświetlenie zamówić?

Damian Zając 2023-08-25 0 komentarzy
Oprawy i systemy liniowe – jakie oświetlenie zamówić?

Do niedawna w zakładach przemysłowych wykorzystywane były lampy wyładowcze. Jednak mają one wiele wad, takich jak wrażliwość na wahania napięcia czy wysoka emisyjność ciepła, co sprawiło, że zostały one zastąpione nowocześniejszymi diodami LED.

Oświetlenie ledowe charakteryzuje się wydajnością, długą żywnością oraz energooszczędnością. Ponadto lampy nie migoczą oraz generują przyjemne światło, więc nie są uciążliwe dla pracowników. Dzięki unikatowej konstrukcji diody są odporne nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale i różne zanieczyszczenia, ciecz, pył, więc mogą być bezpiecznie instalowane w halach produkcyjnych.

Przy wyborze oświetlenia warto zwrócić uwagę na kilka wartości, mianowicie:

  • skuteczność świetlną – określa moc strumienia światła, jaką można wytworzyć przy zużyciu jednego wata,

  • współczynnik oddawania barw – wpływa na wierność odwzorowania kolorów,

  • barwa –  światło może mieć barwę ciepłą, zimną lub neutralną,

  • czas rozruchu – czas potrzebny do uzyskania przez lampę całkowitej mocy świecenia,

  • żywotność – szacowany okres pracy przy zachowaniu najwyższego poziomu świecenia.

Aby mieć pewność, że lampy będą dobrze pełnić swoją funkcję, warto skorzystać z usług sklepu działającego pod adresem internetowym lug.com.pl. W ofercie znajdują się oprawy i systemy liniowe w atrakcyjnych cenach. Produkty wyróżniają się przemyślanym designem, wytrzymałością, są przystosowane do intensywnej, wielogodzinnej pracy w trudnych warunkach. Ponadto poszczególne lampy prezentuje się estetycznie oraz można je w łatwy sposób ze sobą łączyć i tworzyć długie pasy oświetlenia. Tego typu instalacja z pewnością sprawdzi się doskonale w salach konferencyjnych, nad ladami sklepowymi czy liniami produkcyjnymi.

Skomentuj wpis