Branżowe artykuły reklamowe - edukacja i marketing

Na czym polega zagłuszanie podsłuchów telefonów?

Piotr Urbański 2019-07-12 0 komentarzy
Na czym polega zagłuszanie podsłuchów telefonów?

Bardzo małych rozmiarów urządzenie wyposażone w kartę SIM może skutecznie podsłuchiwać rozmowy bezpośrednie i telefoniczne. Uruchamia się samoczynnie, gdy poziom hałasu przekroczy określony poziom. Łączy się następnie poprzez sieć GSM z urządzeniem odbiorczym i transmituje wszystko, co zarejestruje jego mikrofon. Taka „pluskwa” może być ukryta w dowolnym miejscu, a niekiedy znajduje się wręcz na widoku, bo ma postać jakiegoś przedmiotu codziennego użytku, np. zapalniczki lub długopisu. Jej działanie można wykryć tylko wtedy, gdy wykonuje połączenie i prowadzi transmisję.

Skuteczne zagłuszanie podsłuchów telefonów i rozmów bezpośrednich można zapewnić dzięki specjalnym generatorom szumów. Urządzenia takie emitują na określonych częstotliwościach silny sygnał, który sprawia, że akcesoria szpiegowskie nie rejestrują niczego innego. Mogą prowadzić transmisję, ale do odbiornika nie dotrze nic prócz szumu.

Takie zagłuszacze kupować można w sklepie internetowym w domenie jammergps.pl. Są to urządzenia o różnej mocy i różnym przeznaczeniu. Mogą zagłuszać nie tylko rozmowy, ale i np. lokalizatory GPS umieszczone w samochodach lub ładunkach. Ponieważ częstotliwości, na jakich odbywa się komunikacja między rozmaitymi nadajnikami i odbiornikami, są znane, również zagłuszacze „wiedzą”, na jakich częstotliwościach mają pracować.

W ten sposób można zapewnić sobie ochronę prawa do prywatności, ale też poufność rozmów i negocjacji oraz zachowanie tajemnicy lekarskiej lub adwokackiej. Każda firma mająca swoje tajemnice również powinna być przygotowana na ryzyko podsłuchu.

Skomentuj wpis