Branżowe artykuły reklamowe - edukacja i marketing

Konsekwencje jazdy pod wpływem alkoholu - w czym może pomóc adwokat z Warszawy?

Witold Adamczyk 2022-05-17 0 komentarzy
Konsekwencje jazdy pod wpływem alkoholu - w czym może pomóc adwokat z Warszawy?

Z pewnością każdy powinien stosować się do tego prawa, nie tylko po to, by nie narażać się na owe konsekwencje, ale przede wszystkim dlatego, by nie narażać zdrowia i życia - swojego i innych uczestników ruchu. Pod wpływem alkoholu czy nawet po jego spożyciu w niewielkich ilościach można łatwo spowodować wypadek, gdyż ma się ograniczoną percepcję i spowolnione reakcje.

Kiedy jednak dojdzie do zatrzymania kierowcy w czasie jazdy pod wpływem alkoholu adwokat z Warszawy, który prezentuje swoją ofertę na stronie karne.com.pl może udzielić wsparcia, do którego każdy ma prawo. Może ono zaś polegać na bardzo różnych działaniach i osiąganiu różnych celów. Bardzo często prawnik na przykład sprawdza, czy okoliczności pozwalają uznać jazdę oskarżonego za przestępstwo, czy też może jest to tylko wykroczenie, obwarowane znacznie mniejszą karą. Poza tym, gdy dojdzie do rozprawy, zadaniem prawnika jest oczywiście uzyskanie jak najłagodniejszego wyroku.

Zanim jednak dojdzie dosprawy karnej adwokat z Warszawy może na inne sposoby dbać o interesy swojego klienta, na przykład doprowadzić do zwolnienia go z aresztu. Bardzo ważny jest też fakt, że możliwe jest skontaktowanie się z nim i otrzymanie niezwłocznej pomocy od razu, gdy dojdzie do zatrzymania. Wówczas prawnik zadba, by wszystko odbyło się zgodnie z procedurami, na przykład jeśli chodzi o pobieranie próbek krwi do badań czy ochrona klienta przed ewentualnymi naciskami ze strony organów ścigania. Mając przy sobie adwokata, podejrzany może odprężyć się i zyskać pewność, że nie złoży obciążających go zeznań pod wpływem zdenerwowania oraz szoku. Może nawet odmówić ich składania - prawnik poinformuje go o wszystkich przysługujących mu prawach.

Skomentuj wpis