Branżowe artykuły reklamowe - edukacja i marketing

Czy dachy płaskie to przyszłość budownictwa?

Natan Nowakowski 2022-09-11 0 komentarzy
Czy dachy płaskie to przyszłość budownictwa?

Wybór płaskiego dachu wbrew pozorom daje sporo korzyści. Powstała dzięki temu przestrzeń jest łatwiejsza i bezpieczniejsza w eksploatacji niż teren nawet pod niewielkim skosem. To ważne, zwłaszcza jeśli właściciel domu planuje wykorzystanie strefy dachowej na poprowadzenie tam rozmaitych przyłączy. Ich konserwacja czy wymiana poszczególnych elementów jest wtedy bardzo prosta, wszelkie prace można wykonać samodzielnie bez konieczności zlecania ich specjalnej firmie zewnętrznej.

Dachy płaskie nie są też problematyczne, jeśli chodzi o utrzymanie ich w czystości. Łatwo je zamieść docierając szczotką do każdego zakamarka, co nie zawsze jest możliwe przy różnego rodzaju załamaniach i pochyłach. Strefa ta nadaje się też do dowolnej aranżacji. Coraz więcej osób wykorzystuje ją na dodatkowy taras czy miejsce na przydomowy ogródek. Istnieje również możliwość postawienia na dachu przeszkleń, co pozwala na zabezpieczenie mebli wypoczynkowych lub roślin przed zbytnim nasłonecznieniem czy innymi, niekorzystnymi zjawiskami pogodowymi.

Decydując się na płaskie wykończenie domu, warto pamiętać też o odpowiednio dobranym systemie rynnowym. Właściwie zaplanowane odprowadzenie wody jest szczególnie istotne, jeśli przestrzeń jest rzadko wykorzystywana. Nie trzeba się wtedy martwić, że zalegająca wilgoć spowoduje poważne szkody. Zarówno montaż dachów bezskosowych, jak i orynnowania mogą zaproponować pracownicy firmy Galeco Sp. z o. o. 

Wspomniane rozwiązania nadają się nie tylko na dom. Płaska powierzchnia i góry może stanowić zwieńczenie dachu dobudowanego garażu, budynku gospodarczego czy innej konstrukcji. To przestrzeń, którą łatwo zagospodarować panelami słonecznymi lub innymi systemami prądotwórczymi.

Skomentuj wpis