Branżowe artykuły reklamowe - edukacja i marketing

Adwokat rozwód gdynia

Emilia Mazurek 2020-06-23 0 komentarzy
Adwokat rozwód gdynia

Nawet jeśli decyzja o rozwodzie była dokładnie przemyślana i żadna ze stron nie ma wątpliwości, że tego chce, nie jest to łatwa sytuacja i niesie z sobą bardzo wiele często sprzecznych uczuć. Niektóre osoby potrafią zapanować nad emocjami, ale tych jest naprawdę niewiele, dlatego większość szuka prawnika, który będzie je reprezentował na rozprawie i wesprze, kiedy przyjdą cięższe momenty. 

Pragnącym wystąpić do sądu z pozwem o rozwód, adwokat z Gdyni zatrudniony w kancelarii Tomasz-janik.pl chętnie w tym pomoże. Rozwody i podział majątku są specjalnością tego młodego zespołu prawników, którzy zawsze starają się o dobro klienta. Przychodząc do nich po pomoc prawną, można poczuć do nich zaufanie, ponieważ każdy z nich potrafi uważnie słuchać i rzetelnie ocenić szanse klienta na wygraną. Po wnikliwej rozmowie klient dowie się, czy jest możliwość uzyskania takiego wyroku, na jakim mu zależy. Jeżeli zdecyduje się na współpracę, może liczyć między innymi na:

  • przygotowanie pozwu rozwodowego,
  • listę potrzebnych dokumentów,
  • reprezentację przed sądem, 
  • powstrzymywanie emocji klienta na sali sądowej, 
  • przygotowanie klienta na pytania ze strony sądu.

Adwokat pouczy także swojego klienta, w jaki sposób powinien się zachowywać do czasu zapadnięcia wyroku, aby być wiarygodnym i nie dawać stronie przeciwnej argumentów do ręki. 

Zdarza się, że mimo wcześniejszych ustaleń o zgodnym oświadczeniu o rozpadzie związku, małżonkowie zaczynają walczyć. Na taką ewentualność dobry adwokat także przygotuje swojego klienta i zadba, aby wyrok wydany przez sąd był zgodny z literą prawa. Jeśli jest inaczej, pełnomocnik odwołuje się do sądu wyższej instancji.

Zatrudnienie pełnomocnika jest szczególnie istotne wówczas, kiedy oprócz rozwodu ma być orzeczony podział majątku czy sposób sprawowania opieki nad dziećmi.

Skomentuj wpis