Branżowe artykuły reklamowe - edukacja i marketing

Serwisowanie klimatyzacji w Poznaniu

Maciej Brzeziński 2019-03-18 0 komentarzy
Wpis

Klimatyzacja montowana w pomieszczeniach wydaje się wybawieniem, tak przynajmniej uważa spora część społeczeństwa. Jednak aby dobrze spełniała ona swoją funkcję i nie była ona siedliskiem drobnoustrojów, które mogą stanowić zagrożenie dla ludzi, urządzenia i ciągi klimatyzacyjne muszą przechodzić regularne przeglądy i być czyszczone profesjonalnym sprzętem. Jest to jeden z podstawowych wymogów BHP.

Jeśli więc jesteś, np. pracodawcą i interesuje Cię serwisowanie klimatyzacji w Poznaniu, to wiedz, że tego rodzaju usługi w tym mieście świadczy firma KOGA, która działa na rynku już od ponad 30 lat. Pracownicy firmy starają się uświadomić pracodawców, że wydatki związane z czyszczeniem i konserwacją klimatyzacji należy traktować jako inwestycję, bo koszty związane, np. z wypłacaniem pracownikom chorobowego i straty z powodu ich absencji mogą być dużo wyższe. A badania pokazują jednoznacznie, że przy niesprawnej i nieczyszczonej klimatyzacji ludzie chorują dużo częściej.

Rekomendowana firma swoje usługi wykonuje kompleksowo i przy wykorzystaniu najnowocześniejszego sprzętu. Jeśli chodzi o samo czyszczenie, to wyróżnia się dwie podstawowe metody czyszczenia - mechaniczną, czyli suchą oraz mokrą. Najczęściej czyści się klimatyzację na sucho, chyba że potrzebna jest dezynfekcja, wtedy robi się to na mokro.

Co ile powinno się poddawać konserwacji klimatyzację? Nie ma jasnych uregulowań w tej kwestii. Dlatego tak ważne są regularne przeglądy klimatyzacji przez fachowców, którzy potrafią jednoznacznie ocenić jej stan oraz stopień zabrudzenia. Zwyczajowo przyjęło się, że jest to raz na rok. Dokładniej obrazuje to tabela opublikowana na stronie firmy.

Skomentuj wpis