Branżowe artykuły reklamowe - edukacja i marketing

Badania mikrobiologiczne i bakteriologiczne wody

Malwina Mazurek 2019-04-21 0 komentarzy
Badania mikrobiologiczne i bakteriologiczne wody

Niezależnie od tego, czy użytkownikiem ujęcia jest osoba prywatna, czy instytucja lub firma, testy określające zdatność wody do spożycia to gwarancja zdrowia i bezpieczeństwa ludzi.  Na stronie analizawody.pl znajdą Państwo sposób na badania mikrobiologiczne wody poprzez wysyłkę próbek wody do laboratorium w Czechowicach-Dziedzicach. 

Co można przebadać?

Każdy rodzaj ujęcia posiada osobne procedury przeprowadzenia próby. Studnie głębinowe, kopane, ujęcia wodociągowe są najczęściej badanymi źródłami dla osób prywatnych. Ujęcia powierzchniowe czy skład mikrobiologiczny wody mineralnej wykonuje się w przypadku przedsiębiorstw, które wykorzystują ją jako surowiec przy produkcji napojów i artykułów spożywczych lub w innych celach.

Najważniejsze odpowiedzi

W celu stwierdzenia, czy w badanej próbce nie występują groźne dla życia i zdrowia organizmy, wykonuje się badanie bakteriologiczne wody. Polega ono na sprawdzeniu kilkunastu parametrów, które dadzą odpowiedź, czy w obrębie badanej cieczy nie występują chorobotwórcze mikroby. Na liście najgroźniejszych dla człowieka drobnoustrojów znajdują się bakterie Coli, enterokoki kałowe, bakterie z rodzaju Legionella, które wywołują zapalenie płuc o bardzo ciężkim przebiegu oraz przetrwalniki beztlenowców redukujących siarczyny (clostridia), wywołujące między innymi tężec czy zgorzel gazową. Poza ustaleniem, jakie grupy mikroorganizów i w jakim natężeniu występują w wodzie, kluczowy będzie negatywny wynik prób na obecność tych właśnie jednokomórkowców. 

Skomentuj wpis