Kontakt

 Niezależne, internetowe wydanie gazety Oddziału Wielkopolskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy RP  z siedzibą w Poznaniu.

preview_t1_wiz1

Po co i dla kogo istnieje gazeta Oddziału Wielkopolskiego SDRP? Pojawiliśmy się w internecie z myślą o Was – Czytelnikach. Naszym założeniem jest rzetelność i apolityczność. Nie chcemy być kolejnym politycznym ani plotkarskim portalem. Chcemy rozmawiać o tym co dzieje się w kraju i na świecie w sposób niekonwencjonalny. Przedstawiamy Wam też porady w zakresie prawa, zdrowia,  mody, urody i kuchni.

Gazetę tworzą w większości młodzi studenci dziennikarstwa, jak również specjaliści wybranych dziedzin oraz naukowcy, a także dziennikarze obywatelscy, którzy chcą przekazać ważne informacje innym czytelnikom. Każdy z Was może zostać dziennikarzem obywatelskim i publikować na łamach Twoich-Wieści. Wystarczy, że masz ciekawe pomysły na artykuły, byłeś świadkiem zdarzenia? Chcesz nas o tym poinformować? – chwytaj za pióro i wysyłaj do nas materiały na e-maila: dziennikarz11@gmail.com. Czekamy!

 

PONIŻEJ PRZEDSTAWIAMY SKŁAD REDAKCJI:

 

 

 Paulina Zych 

dziennikarz11@gmail.com

gg: 36951674

Redaktor naczelna

Paulina Zych

Ukończyła studia licencjackie na kierunku: dziennikarstwo i komunikacja społeczna pod nadzorem  opiekuna dydaktycznego dr Pawła Semmlera (Specjalista od stosunków międzynarodowych oraz dyplomacji publicznej). Pracę magisterską pod tytułem „Dziennikarz obywatelski – zawodowiec czy amator?” napisała pod kierunkiem prof. dr hab Michała Iwaszkieiwcza. Studentka filologii polskiej w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Członkini Stowarzyszenia Dziennikarzy RP.  Laureatka nagrody dziennikarskiej „Adept zawodu”.  Założycielka ogólnopolskiej gazety internetowej Twoje-Wieści. Ściśle współpracuje ze środowiskiem akademickim i młodzieżą wyrażającą zainteresowania dziennikarstwem. Obecnie pisze książkę. Jej ulubionymi gatunkami  dziennikarskimi pozostają niezmiennie: felieton, reportaż oraz wywiad. Największym autorytetem w dziedzinie dziennikarstwa jest docent Andrzej Niczyperowicz, autor wielu satyr oraz felietonów a także nauczyciel akademicki Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych, gdzie przygotowywała się do zawodu pod kierunkiem mistrza, a także prowadziła warsztaty dziennikarskie z licealną młodzieżą.

 

Anita Tokarska

anita.tokarska@twoje-wiesci.pl

gg; 21172049

Zastępca naczelnej i szef reklamy oraz promocji

Studentka piątego roku prawa na Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji. Nazywana przez kolegów „matematyczną humanistką”. Ceni  punktualność i prawość. Nie lubi  kłamstw i kotów. Pisze dla przyjemności. Otwarta na ludzi. Bardzo    chętnie  podejmuje dyskusje a cięta riposta, to jej domena.

 

Agnieszka Wyka.Agnieszka Wyka

Specjalistka od wizażu i kosmetologi

Pasjonatka słowa pisanego i makijażu. Głowa pełna pomysłów, w jednej ręce pędzle, w drugiej pióro. Tak właśnie miksuje obie pasje serwując Wam piękno oblicza za pomocą uroku słowa.

Krzysztof Nalepa

krzysztof.nalepa@twoje-wiesci.pl

Szef działu sportowego

Student Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza na kierunku: dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Ukończył studia licencjackie na kierunku; politologia, specjalność: komunikowanie publiczne i public relations. Pasjonat piłki nożnej. Amatorsko uprawia różne dyscypliny sportowe. Do ulubionych dziennikarzy należą: Rafał Stec, Stefan Szczepłek oraz Paweł Zarzeczny. Miłośnik muzyki rockowej. Wielki fan zespołu Coma.

Patrycja Garnec

Dziennikarz

Absolwentka Liceum Ogólnokształcącego w Obornikach, a obecnie studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Poza zajęciami pracuje w Poznańskim klubie KKS Lech Poznań. Interesuje się sportem, a przede wszystkim całą uwagę poświęca piłce nożnej.

 

Paulina Tończyk 

Dziennikarz

Studentka dziennikarstwa w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych. Od zawsze marzyła o byciu dziennikarzem sportowym. Siłę, pasję i rywalizację –  to w sporcie lubi najbardziej. Uwielbia piłkę nożną i uważa, że nie jest ona przeznaczona wyłącznie dla mężczyzn. Jej motto brzmi: „Walcząc możesz wygrać, a nie walcząc już przegrałeś”.

 

Maciej Zielinski

Dziennikarz

Student dziennikarstwa w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Dla niego nie ma wywiadu niemożliwego, potrafi przeprowadzić go nawet przez skyp’a lub telefon komórkowy. Doskonale odnajduje się w rozmowie z muzykami i artystami, ponieważ świat dźwięków jest dla niego podstawą życia. W wywiadach najbardziej zależy mu na tym, by przedstawić rozmówcę z zupełnie innej strony. Często kiedy światełko kamery gaśnie, na planie teledysku pada ostatni klaps, a w studiu nagrano i wyśpiewano zamykającą album nutę, okazuje się, że artyści stają się nie do poznania – właśnie tę stronę chce odkryć i zaprezentować czytelnikom.

 Andrzej Niczyperowicz

andrzej.niczyperowicz@twoje-wiesci.pl

Humor

Od wielu lat nauczyciel akademicki Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych oraz innych szkół  prywatnych, jak i państwowych. Specjalista w dziedzinie gatunków dziennikarskich. Ulubieniec  studentów a także mistrz rondla. Autor wielu satyr i współautor znakomitych podręczników  akademickich, ale przede wszystkim słynnych „365 Obiadów poznańskich babci Moniki”. Dumny  dziadek małej Emilki i pan Psoty – rudej jamniczki.

 Paweł Semmler

pawel.semmler@twoje-wiesci.pl

„Chiński pokój”

Specjalista w dziedzinie stosunków międzynarodowych, szczególnie dyplomacji publicznej. Wykładowca Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych. Pisze prozę.

Łukasz Lipiński

Dziennikarz

Studiuje dziennikarstwo oraz politologię (specjalność: promocja i reklama) na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wcześniej uzyskał tytuł licencjata politologii (specjalność: komunikowanie publiczne i PR). Interesuje się literaturą oraz poezją (najchętnieji sięga po takich autorów jak Witold Gombrowicz, Edward Stachura, Małek Hłasko czy Emil Cioran). W wolnych chwilach relaksuje się przy poezji śpiewanej, w szczególności w wykonaniu Starego Dobrego Małżeństwa.

Rafał Pakuła

Dziennikarz

Student pierwszego roku studiów uzupełniających magisterskich na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Interesuje się sportem, w szczególności piłką nożną i ręczną. Bacznie obserwuje scenę polityczną, nie szczędząc słów krytyki pod adresem ich głównych bohaterów.

 

Magdalena Brożyna

Dziennikarka działu „Muzyka”

Studentka trzeciego roku Lingwistyki stosowanej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zafascynowana polskim rockiem, siłą radia i logistyką festiwali i koncertów wszelakiego rodzaju. Najchętniej chowa się z kubkiem kawy i książką biograficzną lub wybiera się na koncerty „wyjazdowe” z przyjaciółmi.

.

Aleksandra Kołosowska

Dziennikarz

Studentka pierwszego roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu. W każdy czwartek o godzinie 21:00 prowadzi Wywiadownie – autorską audycję w Radio Panda (studencka rozgłośnia radiowa mieszcząca się we WSUS). Interesuje się tańcem nowoczesnym, aktorstwem, dziennikarstwem i muzyką. Przez kilka lat trenowała hip-hop, dancehall, house i jazz. Uwielbia rozmowy z ludźmi i właśnie dlatego jej ulubionym gatunkiem dziennikarskim jest wywiad.

Agata Łuczak

Dziennikarz

Niedoszły technik ekonomista prosto ze Śremu, ale teraz studentka I roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej w poznańskiej Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych. Współautorka audycji Ro(c)koteka w studenckim Radiu PanDa. Uwielbia rockową muzykę i koncerty. Kocha czytać książki o wampirach (ostrzega jednak, że Edek Cullen to nie jest dla niej wampir). Niepoprawna marzycielka. Wygadana i trochę roztrzepana.

 

 Barbara Koniarek

barbara.koniarek@twojewiesci.pl

Dziennikarz

Absolwentka Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych. Kierunek: dziennikarstwo i komunikacja  społeczna. Dziennikarstwo to dla niej magiczne słowo. Inspiracje czerpie z tego, co wywołuje uśmiech  na ludzkiej twarzy. Nie boi się również spraw trudnych i wartych opisania. Ulubionymi gatunkami  dziennikarskimi są felietony, pisze opowiadania, a nawet powieści. Bezpośrednia, chwilami zuchwała,  nie boi się wyzwań i niespodzianek, bo przecież „babę zesłał Bóg”.

 

Ewa Bielawa

ewa.bielawa@twoje-wiesci.pl

Dziennikarz

Studentka drugiego roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej WSUS. Pracuje w telewizji lokalnej.

 

Jarosław Koźma

jaroslaw.kozma@twoje-wiesci.pl

Szef działu motoryzacyjnego

Absolwent Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa, kierunek – socjologia. Od wielu lat pasjonat nowinek technologicznych. Samochody nie stanowią dla niego żadnej tajemnicy. Uwielbia podróże do ciepłych krajów, jest ciekawy świata. Przedsiębiorczość i odwaga to jego główne cechy.

 

 

 

 Natalia Krawczyk

natalia.krawczyk@twoje-wiesci.pl

Dziennikarz

Studentka Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych na kierunku dziennikarstwo i komunikacja  społeczna. Urodzona po naczelnej i sekretarzu redakcji a to już sztuka nie lada.  Już jako mała  dziewczyna zmuszała krewnych do udzielania wywiadów. Członkini Stowarzyszenia Dziennikarzy  Polskich. O sobie mówi tak: – Kiedy większość dziewczyn woli pisać o muzyce, czy modzie, ja uwielbiam tematy sportowe, oraz wszelkie problemy komunikacyjne: remonty, dziury, przebudowy, korki…” Akurat Poznań daje jej wiele możliwości w tej dziedzinie.

 

Paula Śliwińska

Dziennikarz

Absolwentka Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wągrowcu, gdzie uczęszczała do Liceum Ogólnokształcącego o profilu dziennikarskim. Obecnie studentka WSUS na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Kocha zwierzęta i.. język angielski. Lubi książki, dobrą muzykę i szczerych przyjaciół.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress