Port_Lotniczy_Ławica_RB2

WZROST OBSŁUGI PASAŻERÓW POZNAŃSKIEGO LOTNISKA

 

W kwietniu na lotnisku Poznań – Ławica wzrosła liczba obsługi pasażerów oraz ogłoszono również dwa nowe kierunki w siatce połączeń portu lotniczego w Poznaniu.

Pierwszy kierunek zostanie uruchomiony 30. października i jak podkreśla Prezes Portu w Poznaniu Mariusz Wiatrowski, jest to wydarzenie wyjątkowe, bo po raz pierwszy w historii lotniska, będzie można polecieć z Poznania do egzotycznego Ras Al Khaimah w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, które znalazło się w ofercie jednego z biur podróży. Poznań zostanie jednym z trzech lotnisk w Polsce, które będą posiadały bezpośrednie czarterowe połączenie ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Drugim kierunkiem, który już wzbudza olbrzymie zainteresowanie mieszkańców Poznania i Wielkopolski, jest hiszpańskie Alicante, do którego dolecimy na pokładach samolotów Ryanair już od 3 listopada tego roku.

W kwietniu tego roku odprawionych zostało o 10,53% więcej pasażerów w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego, a całkowity wzrost liczby pasażerów przez 4 miesiące 2016 roku wyniósł 12,63%. Liczba pasażerów połączeń regularnych w kwietniu br., w stosunku do kwietnia 2015 roku, wzrosła o 17% (największy wzrost: PLL LOT przewiózł o 41% więcej pasażerów) w tym linii niskokosztowych o 21,46% (największy wzrost: Wizz Air o 42% więcej). Ponownie jak w marcu Ryanair obsłużył najbardziej popularny kierunek wybierany przez pasażerów Portu Lotniczego Poznań-Ławica samoloty wylatujące z Poznania do Dublina wypełnione były w 99,8%. W ruchu czarterowym w Porcie Lotniczym Poznań-Lawica odprawiono 5 965 pasażerów, a 5 najpopularniejszych kierunków wakacyjnych to Fuerteventura, Teneryfa, Hurghada, Antalya i Kos.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *