festival

W CZWARTEK WE WROCŁAWIU RUSZA 8. AVANT ART FESTIVAL

Koncerty i przegląd filmowy w Kinie Nowe Horyzonty

Już w najbliższy czwartek, 1 października, we Wrocławiu rozpoczyna się 8. edycja AVANT ART FESTIVAL.

Podczas 4 dni festiwalu usłyszmy najciekawsze polskie i zagraniczne projekty muzyczne z pogranicza awangardy i eksperymentu. Zagrają m.in. Kinsky, Rimbaud, Syny, Jacek Sienkiewicz i Alameda 5, a także Dean Blunt, Irmler i Liebezeit, Brandt Brauer Frick, M.E.S.H. i Felix Kubin. W Kinie Nowe Horyzonty odbędzie się czwarta odsłona AVANT ART FILM – przeglądu filmów o muzyce.

www.avantart.pl
www.avantart.pl

Ósma odsłona AVANT ART FESTIVAL potrwa od 1 do 4 października, a bohaterami tegorocznego programu są muzyka i film.

Koncerty

Na otwarcie festiwalu w Narodowym Forum Muzyki usłyszmy psychodeliczne Syny i trio Rimbaud (Budzyński/Jacaszek/Trzaska), a także Felixa Kubina i jego syntezatorowy, retrofuturystyczny dada-horror. Kolejne dni to koncerty na Dworcu Świebodzkim – klimatycznej przestrzeni, znanej już z zeszłorocznej edycji AVANT ART. W piątek, 2 października, zagrają tam: Alameda5, reanimowany skład Kinsky, Dean Blunt, M.E.S.H. oraz Tomek Hoax i Rhythm Baboon (Polish Juke). W sobotę, 3 października, wystąpią Irmler (Faust) & Liebezeit (Can), Brandt Brauer Frick ze swoją „emotional body music”, weteran brytyjskiej sceny garage/grime – Flowdan, Fischerle, pionier muzyki elektronicznej w Polsce – Jacek Sienkiewicz i Perc. W niedzielę festiwal przeniesie się do CeTA. Tam zobaczyć będzie można m.in. audiowizualny projekt SynthArt i Vox Machinatione – wspólny twór Dariusz Jackowskiego z Centrum Technologii Audiowizualnych i Ainary LeGardon – baskijskiej artystki. Koncert będzie zderzeniem organicznych improwizacji wokalnych z beat’ową, eksperymentalną elektroniką i elementami muzyki współczesnej. AVANT ART zakończy się w Warsztacie przy Niedźwiedziej. Dla przybyłych zagra DJ C-drik aka Kirdek – wszechstronny muzyk i kompozytor, obecnie rezydujący w Berlinie.

Avant art film w kinie Nowe Horyzonty

Podczas czwartej odsłoby AVANT ART FILM w Kinie Nowe Horyzonty pokazane zostaną filmy o muzyce. W programie znalazły się m.in. poświęcony pamięci Rowlanda S. Howarda „Autoluminescent”, „Theory of Obscurity” – dokument o twórczości The Residents czy „B-Movie”, traktujący o zachodnioberlińskim podziemiu muzycznym lat 1979-1989. W sumie zaprezentowanych zostanie pięć filmów, z których trzy będą miały swoje polskie premiery.

Dotychczasowe odsłony festiwalu to twórczość tak różnorodnych i wybitnych artystów jak Keiji Haino, Ryoji Ikeda, Frank Bretschneider, Alva Noto, Supersilent & John Paul Jones, Blixa Bargeld, DAF, Moritz von Oswald Trio, The Thing & Otomo Yoshihide, Peaches, Maja Ratkje czy Mika Vainio. Na festiwalu prezentowana była również wybitna jakość teatralna i performatywna, w tym Teatr Akhe, Derevo czy Verdensteatret. Szczegółowe informacje o biletach i karnetach oraz program festiwalu dostępne na www.avantart.pl .

Bilety i karnety

Karnet muzyczny – 60 zł

Karnet łączony (muzyka + film) – 80 zł.

Bilety na wszystkie koncerty danego dnia to 25-30 zł, a bilety na filmy – 12 zł za seans.

Bilety na koncerty dostępne są przez www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, a także w punktach sprzedaży Ticketpro w całej Polsce i na godzinę przed rozpoczęciem koncertów, w miejscu wydarzenia.

Bilety na seanse w ramach Avant Art Film do nabycia w Kinie Nowe Horyzonty oraz na www.kinonh.pl.

Więcej informacji na www.avantart.pl

PROGRAM AAF 2015

01/10 Czwartek

Kino Nowe Horyzonty

AVANT ART FILM

18.00 AUTOLUMINESCENT: ROWLAND S. HOWARD (reż. Lynn-Maree Milburn, Richard Lowenstein, Australia 2011, 110′)

bilety: 12 zł

Narodowe Forum Muzyki

20.00 Rimbaud [PL]

21.00 Felix Kubin [DE]

22.00 Syny [PL]

bilety: 25 zł

02/10 Piątek

Kino Nowe Horyzonty

AVANT ART FILM

18.00 B-MOVIE: LUST AND SOUND IN WEST-BERLIN 1979-1989 (reż. Jörg A. Hoppe, Heiko Lange, Klaus Maeck, Niemcy 2015, 92′)
bilety: 12 zł

Dworzec Świebodzki

20.30 Alameda5 [PL]

21.45 Kinsky [PL]

23.00 Dean Blunt [GB]

00.15 M.E.S.H [US]

01.30 Tomek Hoax (Avant crew) b2b Rhythm Baboon (Polish Juke)

bilety: 25 zł

03/10 Sobota

Kino Nowe Horyzonty
AVANT ART FILM

16.00 DO IT TOGETHER (reż. Alek Riquelme, Holandia 2015, 76′)
bilety: 12 zł
18.00 THEORY OF OBSCURITY: A FILM ABOUT THE RESIDENTS (reż. Don Hardy Jr., USA 2015, 87′)

bilety: 12 zł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *