Regaty Klastrów Polskich

W SOPOCIE JUŻ W SIERPNIU ODBĘDĄ SIĘ II REGATY KLASTRÓW POLSKICH

W dniach 22-24 sierpnia 2014 r. w Sopocie odbędzie się druga edycja Regat Klastrów Polskich. Wydarzenie odbędzie się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego i Prezydenta Sopotu.

Regaty Klastrów Polskich
Regaty Klastrów Polskich

Ta ogólnopolska impreza ma na celu zintegrowanie polskich inicjatyw klastrowych działających w różnych sektorach i branżach, poprzez wzajemne poznanie się i nawiązanie nowych kontaktów.

Regaty rozgrywane są w cyklu 2-dniowym, 23 i 24 sierpnia. Do dyspozycji zawodników w trakcie regat będą łódki klasy Delphia 28 (5-os.). Swoje umiejętności na akwenie Zatoki Gdańskiej w okolicach Molo Orłowo, Molo Sopot, Molo Brzeźno będzie miało okazję zaprezentować około 100 przedstawicieli klastrów z całego kraju.

To niecodzienne wydarzenie, integrujące w sportowo-wypoczynkowej aranżerii środowisko klastrowe, swoją obecnością uświetnią także gwiazdy polskiego sportu i rozrywki. Zapowiada się bardzo interesujące wydarzenie, będące znakomitą promocją klasteringu.

Regaty poprzedzi 22 sierpnia 2014 r. Forum Dialogu Klastrów z udziałem przedstawicieli inicjatyw klastrowych z całej Polski. Główną ideą wydarzenia jest stworzenie platformy do wymiany doświadczeń, współdzielenia pomysłów i dobrych praktyk dla realizacji projektów partnerskich. Jest to szczególnie ważne wydarzenie z uwagi na nową perspektywę finansową Unii Europejskiej na lata 2014-2020, a także ukierunkowanie działań na uruchamianie i wykorzystywanie potencjałów branż istotnych dla regionów oraz wyłaniających się inteligentnych specjalizacji.

Organizatorami II Regat Klastrów Polskich są Samorząd Województwa Pomorskiego, Spółka InnoBaltica, Innopomorze, Stowarzyszenie Pomorskie w Unii Europejskiej, Fundacja Sport na Zdrowie, Akademia Marynarki Wojennej. Na wydarzenie zapraszają także Partnerzy: Pomorski Klaster Żeglarski, Związek Pracodawców Klastry Polskie, Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw, Miasto Sopot, Sopocki Klub Żeglarski Ergo Hestia, Parlamentarny Zespół ds. Polityki Klastrowej i Śląski Klaster Lotniczy.

Rejestracja trwa do 19 sierpnia 2014 roku.

Wszystkie szczegóły znajdują się na stronie www.regatyklastrow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *