Źródło: http://4.s.dziennik.pl/pliki/3946000/3946842-twarz-kobiety.jpg

MIĘŚNIE TWARZY – UŻYWAJ ALBO STRAĆ!

Źródło: http://imworld.aufeminin.com/dossiers/D20100218/joga-twarzy-161303_L.jpg

O ile jesteśmy w stanie zasłonić mankamenty ciała, o tyle twarz jest jednym z niewielu miejsc, które zawsze pozostaną widoczne. Jak wiadomo lat nam nie ubywa, a skóra z wiekiem traci swój blask i jędrność. Zabiegi odmładzające wiążą się często z bólem, a przede wszystkim z kosztami. Co pozwoli nam przywrócić młodzieńczy wygląd i gładką cerę?

Face Yoga to mieszanka technik relaksacji, wizualizacji oraz ćwiczeń oddechowych uaktywniających 57 mięśni twarzy, szyi i głowy. Aby skóra wyglądała promiennie, trzeba wzmacniać ją od środka. Dzięki ćwiczeniom mięśnie rosną, wypełniają twarz i dają nam młodzieńczy wygląd. Joga twarzy poprawia również przepływ krwi i tlenu w całej twarzy i ciele, dzięki czemu składniki odżywcze łatwiej docierają do skóry. Kiedy skóra jest odpowiednio odżywiona automatycznie staje się bardziej miękka i promienna.

Nigdy nie jest „za późno” i nigdy nie jesteśmy „za starzy” na ćwiczenie mięśni. Cały fenomen jogi twarzy tkwi w prostocie. Każdy może wykonywać ćwiczenia w dowolnej chwili i miejscu. Nie potrzebujemy do tego żadnych przyrządów czy maści. Postarajmy się zapobiec zasadzie mówiącej, że „ nie używane mięśnie zanikają”. Joga twarzy sprawia, że jesteśmy świadomi swoich złych nawyków i uczy korzystania z mięśni tak, żeby w przyszłości wygląd twarzy nie był dla nas zmartwieniem.

Niektóre z ćwiczeń mogą wydawać nam się głupie i śmieszne, ale życie powinno być choć odrobinę zabawne, prawda? W takim razie do dzieła!

Ćwiczenia:

Na lwie zmarszczki

Przyłóż oba palce wskazujące nad łukami brwiowymi. Spróbuj zmarszczyć czoło i oczy tak, by powstały lwie zmarszczki (pionowe, pomiędzy brwiami). Przytrzymuj palcami skórę, by nie dopuścić do powstania zmarszczek.

Źródło: http://4.s.dziennik.pl/pliki/3946000/3946842-twarz-kobiety.jpg

Na opadające kąciki ust

Nabierz powietrza do ust i przepychaj je z jednego policzka do drugiego. Zrób rybkę, czyli złap od wewnątrz policzki i zrób z ust dzióbek. Przyłóż palce do kącików ust, unieś je i wypychaj usta do przodu jak do pocałunku.

Ćwiczenie relaksujące

Na wdechu mocno napręż wszystkie mięśnie twarzy i szyi przy równoczesnym zaciśnięciu pięści. Wydychając powietrze, wystaw język, otwórz oczy i dłonie, rozłóż ręce. Dzięki temu ćwiczeniu uwalniasz napięcie, rozluźniasz mięśnie całej twarzy.


Na kurze łapki

Trzymając twarz nieruchomo, rysuj gałkami ocznymi kwadrat. Pracuj tak, by poczuć ból od wychylenia gałek ocznych. Przyłóż palce wskazujące pionowo przy zewnętrznych kącikach oczu. Patrz przed siebie i spróbuj mocno zmrużyć oczy. Podczas ćwiczenia staraj się angażować tylko mięśnie oczu.

Na zwiększenie objętości policzków

Przyłóż palec wskazujący do brody. Otwórz szeroko usta, nadając im kształt owalu i ściągnij mięśnie policzków w górę. Podczas ćwiczenia nie marszcz czoła. Staraj się palcem przytrzymywać brodę, by dawać opór mięśniom policzków, które unoszą się do góry.

(Źródło : www.polki.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *