Materiał organizatora.

„BIERZEMY MISIA W TECZKĘ I JEDZIEMY NA WYCIECZKĘ…”

Materiał organizatora.
Materiał organizatora.

W kinie „Muza”, a właściwie w jego holu, bo w „Muza Art Cafe”, na ul. Święty Marcin 30 (tel. 61 852 34 03), w niedzielę – w Dzień Pluszowego Misia – 25 listopada 2012, o godz. 13.45, odbędzie się tzw. „wernisaż z herbatką” wystawy zdjęć autorstwa Filipa Nitendela  pt.  „Bierzemy misia w teczkę i jedziemy na wycieczkę…”. Ta jedyna w swoim rodzaju „pluszowa” wystawa potrwa do12.12.2012. Wstęp wolny.

Wystawa

Jest ona bardzo niecodzienna i stanowi efekt azjatyckich podróży , które przez ostatnie 8 lat młody poznaniak odbywał w towarzystwie… dwóch pluszowych misiów. Wszystkie fotografie obrazują przygody pluszaków – na imię im: Olivier i Damazy – w dalekich stronach.  Widać zatem na nich znane miejsca, które przedstawione z jednej strony są z przymrużeniem oka, a z drugiej z ogromnym poczuciem humoru. Stają się więc prawdziwie słoneczną pocztówką, która podczas obecnej jesiennej niepogody przywołuje  cieple wakacyjne wspomnienia i przybliża widzów do lata.

Filip Nitendel

Poznaniak urodzony w roku 1985. Jest ubiegłorocznym  absolwentem kulturoznawstwa w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa. Jest też z zamiłowania fotografem i osobą lubiącą poznawać nowe miejsca. Poza tym uwielbia stare skutery „Vespa”, a także fotografie „instant”.  Od 8 lat regularnie odwiedza różne zakątki Azji. I tak, podczas swoich podróży odwiedził: Bliski Wschód, Tybet, Indie, Filipiny oraz Indonezję, przy czym zawsze trakcie wyjazdów towarzyszą mu dwa misie pluszowe – Damazy i Olivier.

„Filmy Świata – Ale Kino”

Festiwal rozpoczyna się w kinie „Muza” również w niedzielę – 25 listopada 2012, o godz.18.30. Wyświetlony zostanie meksykański kandydat do „Oscara” – „Pragnienie miłości”. Karnet na 5 filmów festiwalowych kosztuje 60 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *